اخبار و رويداد ها
20 اسفند 1397 12:23:48
استفاده مطلوب استان از ظرفيت قانوني بند (و) تبصره 5 قانون بودجه سال 1397

استفاده مطلوب استان از ظرفيت قانوني بند"و" تبصره 5 قانون بودجه سال 1397

به گزارش روابط عمومي سازمان پنجمين جلسه ستاد درآمد و تجهيز منابع استان صبح امروز به رياست دكتر رودري رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان و با حضور كليه اعضا تشكيل گرديد. حميد شيخ اسدي مدير كل امور اقتصادي و دارايي استان با ارائه گزارشي از وضعيت وصول درآمدهاي عمومي استان گفت:

 تا پايان بهمن ماه جاري 2 ميليارد و  ۴۱۸ ميليون تومان  ماليات وصولي در استان داشته ايم كه نسبت به رقم مصوب استان ۱۲ درصد  رشد نشان مي‌دهد. وي با اشاره به درآمدهاي غير مالياتي استان افزود:

 علي رغم پيگيري هايي كه انجام شده در اين حوزه  ۳۲ درصد نسبت به پيش بيني عملكرد ساليانه عقب تر هستيم و افزود: در سرجمع تحقق حقوق دولت در حوزه مالياتي و درآمدهاي منابع غير مالياتي، استان كرمان رتبه دوم كشور را كسب نموده است.

 مديركل امور اقتصادي و دارايي استان همچنين نوسازي ناوگان حمل و نقل اداري استان را در سال ۹۷ مطلوب بيان نمود و افزود: در سال جاري از محل خروج ۱۶۹ دستگاه خودرو فرسوده از ناوگان حمل و نقل اداري استان اعتباري بالغ بر ۶ ميليارد  و ۲۰۰ ميليون تومان عايدي  داشته ايم  كه صرف خريد خودروهاي نو در استان شده است وي عملكرد استان را در اين زمينه ۱۳۲ درصد رشد  نسبت به سال ۹۶ اعلام نمود.

 دكتر رودري رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي و رئيس ستاد درآمد و تجهيز منابع استان با قدرداني از همكاران سازمان امور مالياتي استان در تحقق درآمدهاي پيش بيني شده سال ۹۷ گفت:

 با پيگيري مديران ارشد استان بالغ بر ۴۶۴ ميليارد تومان بدهيهاي مالياتي و بانكي بر اساس بند" و" تبصره ۵ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ تهاتر شده كه تا كنون ۲۰۰ ميليارد تومان اسناد تسويه صادر و به استان ابلاغ شده است و لازم است با توجه به اتمام سال، اداره كل امور اقتصادي و دارايي استان هماهنگي و پيگيري لازم را با وزارت متبوع در خصوص صدور الباقي اسناد معمول دارد.

 رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان تهاتر بدهي هاي سيستم بانكي استان رابر اساس اين بند ۳۱۵ ميليارد تومان و بدهي‌هاي مالياتي را ۱۴۹ ميليارد تومان  اعلام نموده و افزود:

استان با استفاده از اين ظرفيت قانوني در سال جاري عملاً ۴۶۴ ميليارد تومان به سرجمع اعتبارات خود افزوده است و عملكرد استان را در استفاده از اين ظرفيت قانوني مطلوب توصيف نمود.

 

 رئيس ستاد درآمد و تجهيز منابع استان از رشد 9 درصدي وصول حقوق دولت در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود: جزئيات عملكرد اين مهم در جلسه  آتي ستاد درآمد و تجهيز منابع استان كه به رياست استاندار محترم تشكيل خواهد شد به استحضار ايشان خواهد رسيد.

نسخه قابل چاپ
Powered by Tetis PORTAL