اخبار و رويداد ها
14 تير 1397 10:1:57
در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي كشور مطرح شد: استان كرمان، رتبه اول اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي كشور

در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي كشور مطرح شد: استان كرمان، رتبه اول اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي كشور

به گزارش روابط عمومي سازمان و به نقل از پايگاه اطلاع رساني معاون اول رئيس جمهوري جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي كشور روز دوشنبه يازدهم تيرماه به رياست معاون اول رئيس‌جمهور برگزار شد.

دكتر اسحاق جهانگيري با اشاره به شرايط جديد پيش روي كشور و احتمال آسيب ديدن طبقات و اقشار ضعيف جامعه، بر ضرورت توجه ويژه به اين اقشار و كمك به آنها براي تامين نيازهاي اصلي زندگي شان تاكيد كرد.

معاون اول رييس جمهور اظهار داشت: در شرايط جديد كشور و افزايش قيمت برخي از كالاها، طبقات ضعيف جامعه در تامين نيازهاي اصلي زندگي با مشكل مواجه مي شوند و درآمد آنها كاهش پيدا كند كه ضرورت دارد به طور جدي به اين طبقات توجه و از آسيب رسيدن به آنها جلوگيري شود.

وي از رييس سازمان برنامه و بوجه كشور و وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي خواست جلساتي را در اين خصوص برگزار و راهكارهاي تامين منابع لازم را براي كمك به اقشار كم درآمد جامعه در جهت جلوگيري از آسيب ديدن طبقات ضعيف پيدا كنند.

رييس ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي در ادامه با تاكيد بر اينكه دولت در تحريم هاي پيش رو روش هاي مختلفي را به كار خواهد گرفت تا صادرات نفت كشور كاهش پيدا نكند،‌ تصريح كرد: استمرار صادرات نفت كشور نماد پيروزي ملت ايران در مقابل تحريم هاي آمريكا است و با برنامه ريزي و مديريت توانمند وزارت نفت، اميدوارم شاهد اين موفقيت بزرگ باشيم و ثابت كنيم كه ادعاي آمريكا مبني بر متوقف كردن صادرات نفت ايران واهي است.

دكتر جهانگيري همچنين با اشاره به گزارش دبيرخانه ستاد در خصوص ارزيابي عملكرد استان هاي مختلف كشور در اجراي اقتصاد مقاومتي، گفت: استانداران و مديران استاني بايد براي اجراي اقتصاد مقاومتي بويژه در شرايط پيش روي كشور،‌ بصورت ويژه وقت بگذارند و پيگيري جدي داشته باشند.

در اين جلسه كه وزراي دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح، صنعت، معدن و تجارت،‌ نيرو، راه و شهرسازي،‌ نفت، تعاون، كار و رفاه اجتماعي، معاون علمي و فناوري رييس جمهور، معاون رييس جمهور در امور زنان و خانواده، رييس سازمان امور اداري و استخدامي، رييس كل بانك مركزي و رييس هيات عامل صندوق توسعه ملي نيز حضور داشتند، نماينده دبيرخانه ستاد گزارشي از ارزيابي عملكرد استان ها در اجراي سياست هاي كلي اقتصاد مقاومتي ارائه كرد و گفت: در اين ارزيابي عملكرد 12 استان در حد انتظار و شايستگي بوده و عملكرد 13 استان نزديك به انتظار و شايستگي و 6 استان نيازمند تحرك بيشتر بوده اند كه در اين ميان استان هاي كرمان، كردستان و قزوين به ترتيب سه رتبه نخست را در اجراي اقتصاد مقاومتي كسب كرده اند.

وي همچنين به تشريح تاثير و كاركرد اقتصاد مقاومتي در استان ها پرداخت و افزود: پيگيري اقتصاد مقاومتي موجب شتاب بخشي به امور اقتصادي و توليدي در استان هاي مختلف كشور شده است.

نسخه قابل چاپ
Powered by Tetis PORTAL